Головна
  • Реєстрація

Літературна вітальна з Анною Павловською-Корінець " На вітрилах долі"

"Сію, засіваю землю словами,
Може зійдуть барвистими квітками
На полях, у вишневих садах,
Пишним цвітом у лугах,
Співом солов'я у гаях.
А, може, зійдуть піснями-
Піде луна гаєм, ставками, річками...
До добрих людей далекими світами..."
 Сьогодні, 13 жовтня, в нашій Літературній вітальні витав поетично - музичний настрій! Я і дотепер на цій хвилі...
До нас завітала гостя зі Львова - Анна Павловська - Корінець. Але саме в Червонограді забажала зустрітися з друзями, знайомими на своєму творчому вечорі "На вітрилах долі"...і не дивно, бо молоді та зрілі роки пройшли в Червонограді. 30 років життя...Півтори години спілкування пролетіли, як мить...Через поетичне слово пані Анни, ми з нею мандрували її життєвим та творчим шляхом. Вірші у неперевершеному виконанні поетеси звучали щиро і зворушливо. Неймовірним обрамленням, доповненням творчого вечора була музика, яку дарували викладачі Червоноградської школи мистецтв - Ольга Праздникова та Віра Дебела. Музика і Поезія - дві чарівні сили! Вони доповнюють одна одну. І сьогодні в нас була можливість в цьому переконатись! 
 Чудовим подарунком для Анни Павловської - Корінець був музичний твір від Ольги Празнікової "Вишневий сад", який виконали Віра Дебела і Ольга Празнікова. Дві хвилини музичного звучання стали, наче лейтмотивом  цілого творчого вечора...настільки мелодійно і зворушливо зуміла композитора передати настрій творчої зустрічі.
Перегорнули ще одну сторінку цікавого спілкування. Ще одна життєва історія нашої краянки зворохобила наші Душі. Міцного здоров'я, цікавих творчих задумів, любові близьких людей, шановна пані Анно. Дякуємо всім, хто цього недільного дня був з нами! До нових цікавих зустрічей в Літературній вітальні. Бережіть мелодію і поезію свого серця!

Творчий вечір Олександри Гумен

"Сплету візерунок вірша
На білому, білім папері.
Ну що то за пані прийшла?
То Муза постукала в двері!
І сон десь утік у світи,
І думка збудила до праці,
Туманом снуються вони,
Чи вдасться сьогодні найкраще?
Сплету я віночок із слів,
Додам ще любові краплину,
Поезія - дивний то спів,
Його нізащо не покинуть..."
  Осіннього, але ще по - літньому теплого дня в Літературній вітальні Червоноградської публічної бібліотеки відбувся творчий вечір Олександра Гумен  - нашої краянки, поетеси, членкині літературно - мистецьких об'єднань "Третій горизонт" і "Колос" з нагоди ювілею та виходу в світ її першої поетичної збірки "Обпалена війною вишиванка". На сторінках книги - любов і війна, радість і смуток, ніжність і біль, але головне - Віра в нашу Перемогу!
  Сьогодні наш читальний зал зібрав колег по перу, друзів, рідних Лесі Гумен. Кожен мав що сказати винуватці свята. 
Як і годиться, було багато  поезії, добрих вітальних слів, теплих обіймів, усмішок, багато квітів і море світлин на згадку...
Щиро дякуємо викладачам Червоноградської школи мистецтв - Ольга Праздникова  та Вірі Дебелі за музичне обрамлення нашого свята. Наче камертон, налаштували усіх присутніх в залі на музично - поетичний настрій.
Дякуємо Богу, нашим захисникам за можливість нам сьогодні зустрітися, поспілкуватися, складати плани на майбутнє. 
А нашій гості Лесі Гумен - зичимо міцного здоров'я, невичерпної наснаги, родинного затишку, Божої опіки та здійснення усіх задумів та сподівань. А нам усім - миру та Перемоги! Слава Україні!

З Днем Незалежності

І щось в мені таке велить
збіліти в гнів до сотого коліна!
І щось в мені таке болить,
що це і є, напевно, Україна.
© Л. Костенко
З Днем Незалежності України! 
Вільний народе, вільної країни, нехай свобода мислити і діяти буде нашою перевагою. Процвітання нам, нашим родинам у суверенній Україні! Будьмо незалежні у всіх своїх проявах!
Переможного миру всім нам!

V Книжкова толока " Червоноград читає"

  18 серпня  в Червонограді відбулась найбільша літературна подія - V Книжкова толока "Червоноград читає", яка об’єднала авторів, митців, лідерів думок, поціновувачів української книги та читання, локації для дітей - зустрічі з дитячими письменниками, конкурси, розваги, книжковий ярмарок від провідних видавництв, а саме: видавництво  Старого Лева, «Український пріоритет», «Приватна колекція» Василя Габора, «Джура», «Аверс», «Апріорі», «Вишенька», видавництво Володимира та Ольги». Учасниками толоки стали більше 100 авторів. В рамках толоки відбулось 40 дискусійних панелей. Були проведені майстер- класи з виготовлення ляльки - мотанки, виготовлення яворівської іграшки, розпису пряників, гончарства, бісероплетіння, виготовлення заколок для волосся. Також пройшла презентація виробів з декорування технікою вибійки від Оксана Грама, майстер – клас та виставка дитячих малюнків відомої мисткині Катерини Немири, благодійна фотосесія в етностилі від Руслани Горбай, виставка-презентація рушників з різних регіонів України від Євгенії Коцур. Впродовж дня лунала українська музика та пісня. На сцені виступали колективи Червоноградської громади, Радехівщини, гості з Києва та Одеси, учасники проєкту «Музика заради життя» письменники, барди.
Дякуємо нашим партнерам, які щороку підтримують нас, а саме директорці Іванні Ейхорн та колективу Народного Дому м.Червоноград, жіночому товариству «Прозерок», Народному аматорському хореографічному колективу «Молодички» та Зразковому хореографічному колективу "Рушничок" та їх керівнику Зоряні Куліш за вже традиційне відкриття сцени.
  Дякуємо за підтримку спонсорам: ТМ "Кристинопіль хліб", Комісійний майданчик "Автопродаж", ТМ "Стовпинські ковбаси", П.П. "Сузір'я", Dream Park Cafe, ресторан Granat grill and wine, Мережа магазинів квітів "Жасмин"
Фото: Раїса Брилінська

Творчий вечір Любові Бенедишин

  "Що не вірш - то пісня. Що не поезія - то така багатюща барвиста симфонія, в якій болить і воскресає жива Любов". Зі словами  Любов Долик  про поезію  Любов Бенедишин важко не погодитись...і в цьому переконались усі, хто недільного, вихідного дня, 28 липня, завітали до Літературної вітальні Червоноградської  публічної бібліотеки на зустріч з Любов Бенедишин - талановитою поетесою зі Сокаля, авторкою 12 поетичних збірок. Її віршоване слово друкувалося в журналах "Дніпро", "Золота пектораль", "Скіфія", "М'ята", "Франкова  нива" та інших всеукраїнських, міжнародних засобах масової інформації. 
Ми залюбки мандрували життєвим та творчим шляхом людини, яка вміє зворохобити душу читача своїм вишуканим поетичним словом. В залі не було байдужих очей...Тема духовності, громадської, філософської, інтимної лірики знаходили суголосся в душах вдячних слухачів.
Однією з особливостей чудової поезії є її сприйняття через музику і прекрасно, коли поетичні рядки зачіпають струни душі ще однієї творчої людини - композитора і тоді народжується пісня! Як приємно було спостерігати за дуетом творчих людей - Любові Бенедишин і Олександра Свєтогорова, які  творили її величність - пісню! Вони самі насолоджувалися цією пісенною аурою і ланцюговою реакцією, з любов'ю, передавали це глядачам в залі! Це було так щиро і невимушено...
  І як на святі без сюрпризів - дарунків? І знову звучала пісня - від Оксана Маїк і Олександр Свєтогоров. Щиро раділа авторка поетичним  вітанням від Надія Самсін та Ганни  Кузьмак. Це був неймовірний поетично - пісенний день! Саме ось таких - теплих, щирих миттєвостей спілкування нам зараз так бракує...
Дякуємо  усім, хто  цього літнього дня був з нами, хто своєю  присутністю разом з Любою  Бенедишин  і Олександром Свєтогоровим зробили  його незабутнім! 
Дякуємо Богу і нашим захисникам, що день минув без тривог! Слава Україні!

Музично-поетична зустріч з Михайлом Зарічним та Христиною Гнатенко

  16 червня у Червоноградській публічній бібліотеці відбулась зустріч з професором Львівського університету ім. Івана Франка, доктором фізико-математичних наук, почесним Амбасадором Львова, поетом і музикантом Михайлом Зарічним та професоркою, докторкою фізико-математичних наук, скрипалькою  Христиною Гнатенко. Модерував зустріч український письменник, літературознавець, видавець Василь Ґабор.
Михайло Зарічний презентував свою збірку віршів «Галичина the best». Він не тільки майстерно декламував поезію, а й виконував власні музичні композиції на вірші зі збірки та на вірші своїх приятелів-поетів. Перша його друкована книга – «Вербалізація верболозу». Пан Михайло надзвичайно цікава особистість, людина неймовірного оптимізму. Народився в Івано-Франківську, але провів там лише кілька днів свого життя. Своєю батьківщиною також вважає прикарпатське село Старі Богородчани.
  З теплотою згадує своїх бабусю та батьків. Також автор розповів про роботу у Львівському університеті та університетах США, Канади та Польщі. Презентацію доповнювала своєю майстерною грою на скрипці Христина Гнатенко. Разом вони виконали декілька музичних номерів, зокрема пісню Володимира Івасюка «Водограй».
  Всі присутні були в захваті від твору Фридеріка Шопена у виконанні пані Христини.
Новинки серії «Приватна колекція» видавництва «Піраміда» представив гостям письменник та видавець Василь Ґабор. Це зібрання найкращих високохудожніх зразків української літератури: романи, повісті, оповідання, новели, притчі, етюди, поезії, есе. Сюди увійшли твори, А. Содомори, Ю. Андруховича, С. Левинського, В. Ґабора та інших авторів. Надзвичайно цікавими  є книги про жінок Т.Г.Шевченка,  Дарію Віконську, серії «Забуті імена» і не тільки. 
Закінчився захід виконанням гімну «Боже Великий, Єдиний…».
Всі бажаючі мали можливість придбати книги з автографом авторів.
 

Благодійний тренінг з першої домедичної допомоги від Тетяни Гнатів

  У повсякденному житті кожен з нас може опинитися у такій ситуації, коли від твоїх дій може залежати життя будь-якої людини, чи то рідної, чи просто на вулиці. Щире намагання допомогти іноді може зашкодити, тому важливо чітко розуміти алгоритм дій в кожній окремій ситуації та володіти основними знаннями й вміннями першої домедичної допомоги. Тож, сьогодні в бібліотеці саме на таку важливу тему відбувся благодійний тренінг, який провела Тетяна Гнатів - інструктор з першої допомоги та тактичної медицини. Присутні в залі визначали свідомість людини, робили серцево - легеневу реанімацію, вчились накладати турнікети, шини та еластичні пов'язки, "рятувались" від опіків, укусів плазунів, комах та тварин, зупиняли кровотечі - в цілому, отримали професійні знання та рекомендації. Адже, на перший погляд прості речі, з якими обізнаний, можуть врятувати найцінніше що є у людини - життя. А ще, життя рятують наші донати, тим, хто захищає кожного з нас і всю Україну. Зібрані на заході кошти підуть на придбання MAVIK для 63 ТРО. На закінчення всі присутні отримали сертифікат про те, що успішно пройшли базовий майстер - клас з теми "Перша Допомога". Дякуємо ЗСУ за зустріч без повітряної тривоги! Бережіть себе! 
509507508

Родинне свято з казкаркою Іреною Яніцькою

"Всміхається сонце привітно й ласкаво,
Цей день на планеті хай щастям сія.
Хай війни стихають від сміху дитини,
Душа очищається , серце співа!"
Усмішка дитини - це, мабуть, найкраще , що може радувати погляд. У ній стільки щирості і довіри, що розтане навіть найсуворіше й загартоване проблемами серце...Так, ми сьогодні раділи дитячому сміху, співу, усмішкам на родинному святі "Щастя родини в усмішці дитини", яке відбулося 1 червня, в Міжнародний День захисту дітей в Червоноградській публічній бібліотеці. Мета свята - нагадати усім, що багато дітей у світі потребують захисту, любові, безпеки. І хто знав, що вже третій рік наші українські діти також будуть потребувати миру і захисту, що знову це свято прийде до нас з присмаком війни...
А ми дорослі чекаємо і наближаємо, як хто може, таку довгоочікувану Перемогу! І просимо Бога дати нашим діточкам мирне майбутнє, а самі активно творимо навколо нас духовний, мистецький, життєствердний простір, щоб і в час війни діти були оточені турботою, увагою, красою. І сьогодні, в задуманому нами Родинному святі гостею була казкарка Ірена Яніцька. Програма зустрічі була цікава і різноманітна. Діти і дорослі разом з письменницею   мандрували сторінками її казок, охоче підключалися в ігри, розваги, власноруч робили маски. 
Своїм співом нас зачарували вихованці школи  розвитку дитини "Домісолька" ( керівник - Ірина Сторощук ). 
Так гарно, приємно  було спостерігати за таким чудовим родинним спілкуванням, коли будь - якої хвилини мама допоможе, вона  поруч..адже діти були різні за віком, але і це не заважало чудовому  спілкуванню, вони, наче доповнювали одні одних...
А як цікаво  було брати автограф у письменниці, а потім разом і фотографуватися... Для багатьох це було вперше...Родинне свято вдалося! Дякуємо всім, хто цього дня був разом з нами, дякуємо за позитив і гарний настрій.
Дякуємо керівництву мережі "Солодощі" за смаколики для малечі.
Дякуємо Богу і ЗСУ за можливість спілкування без повітряної тривоги.

Статистика

283428
Сьогодні
Вчора
Тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий місяць
Вся статистика
55
81
241
268096
1830
2438
283428
Your IP: 18.116.85.108
Server Time: 2024-11-21 10:40:19
Счетчик joomla
777step.net