Головна
  • Реєстрація

Зустрічі в рамках VI Всеукраїнського форуму військових письменник

 10 травня в рамках VI  Всеукраїнського форуму військових письменників в Червоноградській публічній бібліотеці та у Червоноградському військовому ліцеї Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного відбулись  зустрічі з авторами Михайлом Цимбалюком, Юрієм Костишиним («Кіт Характерник»), Тетяною Яремчук та Ольгою Криштопою. Модерувала зустрічі  директор КЗ «Червоноградська публічна бібліотека» Ірина Покотило.
Михайло Цимбалюк, поет, прозаїк, публіцист, журналіст, краєзнавець. Член Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України. З перших тижнів повномасштабного вторгнення став до лав українських захисників. Є медиком артилерійського підрозділу. Попри непрості умови щодня продовжує працювати як письменник.  Автор книг поезій, прози, гумору й сатири, творів для дітей. Нагороджений багатьма преміями та відзнаками, зокрема, Грамотою Верховної Ради України за заслуги перед народом України (2018), Орден «За мужність та професіоналізм» і не тільки. За період повномасштабного вторгнення росії  вийшли з друку дві його книги. Пан Михайло поділився своїми враженнями та емоціями, які відчував, перебуваючи на передовій. Також зачитав вірші з нової збірки «Калібри любови».
Юрій Костишин (псевдо "Кіт Характерник") воює у 44 артилерійській бригаді. Поміж боями на фронті встигає фотографувати на телефон природу та своїх побратимів. Знімки публікує у Фейсбуці. Тривалий час Юрій Костишин перебував на Донеччині, зокрема у районні Бахмута. Пан Юрій розповів присутнім, що, незважаючи на щоденні обстріли ворога, у найгарячіших місцях мав заняття, яке його підбадьорювало. Він фотографував. Згодом підписники відкрили ще й письменницький талант Юрка… Оповідки його щемливі і світлі. Нещодавно виставка його творчості була представлена у Вільнюсі.
Тетяна Яремчук, письменниця, авторка книги «Прощання з фіялками»,яка перемогла на всеукраїнському конкурсі імені Олени Теліги та Олега Ольжича, також була удостоєна нагород на конкурсах ім. Леся Мартовича, Василя Стефаника. Відома і як авторка дитячих книжок. Пані Тетяна розповіла гостям про свій твір «Прощання з фіялками». Головні героїні книжки жінки-солдатки, які в 1944 і 2022 роках опинилися у вирі війни. Доки чоловіки воювали, старша пережила примусові роботи у Німеччині, а  молодша намагалася знайти захист з доньками за кордоном. Письменниця порушує такі важливі запитання: чому розпочинаються війни? Як вижити в надскладних ситуаціях? Чому існує зло і як з ним боротися? та багато інших. У її книзі можна знайти змістовні відповіді.         Ольга Криштопа – вчителька української мови та літератури з Червонограда, волонтерка, громадська діячка. Авторка двох поетичних збірок "Кольорові негативи" та "Рими за дверима" та збірки малої прози "Ключі".Займається волонтерською діяльністю від 2014 року. Зокрема від початку Великої війни організувала й вела у своєму місті мовний клуб для охочих вивчити й удосконалити українську "РозМова". Пише про тих, хто воює, і про тих, хто вчиться їх чекати. Всі були захоплені чуттєвими та проникливими віршами пані Ольги.
 Не залишив байдужими нікого з присутніх Олександр Новацький, начальник служби зв’язків з громадськістю 710 бригади Держспецтрансслужби, який на завершення зустрічі коротко розповів про свою службу та подякував авторам  за цікаве спілкування. 
  Щиро дякуємо нашим гостям за зустріч, наповнену незабутніми враженнями та емоціями. Тані Пилипець та колективу Львівської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Романа Іваничука за організацію Всеукраїнського  форуму військових письменників. 
Дякуємо Михайлові Лапцю за сприяння в організації зустрічей в рамках форуму у Червонограді.
Дякуємо за фото нашому гостю, фотографу Ігору Машталєру.
492485486487
488489490
 

Запрошуємо до нас у бібліотеку

  Запрошуємо 10 травня о 14.30 на зустріч з авторами Всеукраїнського форуму військових письменників, що відбудеться у Червоноградській публічній бібліотеці (вул. С. Бандери, 11)

440749443 839768194858912 2810509131893279569 n 1

 

Вітаємо!

484

Презентація книги Олени Черніньки " Лемберґ: Мамцю, ну не плач "

  Презентація книги "Лемберґ: мамцю, ну не плач» відбулась 25 квітня в Червоноградській публічній бібліотеці, розпочати яку довелось в укритті через оголошену повітряну тривогу. Її представила авторка - письменниця, фотохудожниця, журналістка Олена Чернінька. Пані Олена – мама Воїна – Героя. Свою книгу вона присвятила єдиному сину, зниклому безвісти обороняючи Бахмут. Михайло пішов добровольцем на фронт у перші дні повномасштабного вторгнення росії. Весь час був у найгарячіших точках, ризикував життям, рятував товаришів, став улюбленцем побратимів завдяки своїй мужності, отимізму, поміркованому гумору. Завжди був попереду. І постійно думками і серцем з ним були мама і молода дружина Марта. Як вдалося їм пережити важку звістку про зникнення Михайла та долати щоденну тривогу та біль, яка не залишає ні на мить?  Пані Олена розповіла, що їй допомогли книги відомого австрійського психотерапевта Віктора Франкла, який писав: «Першими ламалися ті, хто вірив, що скоро все закінчиться. Після них ті, хто не вірив в те, що це коли-небудь закінчиться. Вижили ті, хто фокусувався на своїх діях…». Вона почала шукати сенс у творчості і через творчість видаляти біль. Писала пости у Фейсбук під хештегом #ЛембергМамцюНуНеПлач. Таким чином  спілкувалась із сином у листах до нього, згадувала цікаві історії з їхнього життя, описувала свій стан. Згодом ці короткі листи переросли в оповідання. « Мені почали писати багато незнайомих людей та ділитись своїми враженнями. Я отримала колосальну підтримку – говорить пані Олена - так народилась ідея зібрати написане в книгу».  Кожна глава у "Лемберг: мамцю, ну не плач" – окреме оповідання. Це спогади про дитинство Михайлика, його зрілість, формування мужнього воїна-захисника, відчуття мами від початку війни, розповіді військових побратимів. Написана книга майстерно та вишукано, з елементами болю і гумору. У ній, за словами авторки, немає жодного вигаданого слова. Лише відкрита правда, як відкрита рана. І велика віра в життя.
  Зустріч з Оленою Чернінькою не залишила байдужим нікого. У залі панували емоції, кожен з присутніх пропустив біль матері через себе. Модерувала зустріч письменниця Ніка Нікалео.
Низький уклін та подяка пані Олені за Сина – Героя!
480481
482483

Літературна зустріч з Володимиром Шовкошитним

  18 квітня в Червоноградській публічній бібліотеці відбулася літературна зустріч з неординарною, яскравою особистістю, неймовірно щирою та відкритою людиною Володимиром Шовкошитним – письменником, громадським та державним діячем, доктором філософії в галузі політології, який все своє життя працює на ниві відродження української нації.
Пан Володимир – засновник та головний редактор видавництва «Український пріоритет», місія якого відтворити історію України від першої писемної згадки про її теперішню територію до наших днів засобами художньої та науково-популярної літератури. Володимир Федорович  вважає, що тільки якісна, ґрунтована на фактах белетристика здатна викликати позитивні зрушення в колективній пам’яті та колективній свідомості нашої нації.
На зустрічі Володимир Федорович, як завжди неймовірно цікаво, презентував книги провідних українських авторів, які розкривають таємниці сучасної та стародавньої України «без міфів», охоплюють період від першої писемної згадки про територію, яка тепер є Україною, Скіфію, через епоху гунів, через княжу добу, через добу козацтва до часів УНР, другу світову, боротьбу УПА, Чорнобиль, Майдан і до наших днів а саме: трилогію Івана Білика «Скіфи», романи «Меч Арея», «Яр», трилогію Олександра Курися «Шлях Вітра», роман Барбари Можаровської «Анна Київська» Оксани Зененко "Побратим гетьмана", Володимир Шовкошитний «Кров-Свята», Лесь Качковський «Ігор — володар Руси», Іван Білик «Золотий Ра», Іван Білик «Похорон Богів», Іван Білик «Яр», Лесь Качковський «Вибір князя Аскольда» та багато інших.
Зустріч була надзвичайно інформаційно  цікавою завдяки потужному емоційному заряду, який завжди вміє завдати своїй аудиторії пан Володимир.
У ці непрості часи ми знову і знову повертаємося до найяскравіших моментів нашої власної історії. 
Це книги, які варто прочитати, щоб пізнати історію свого роду, гордий дух українських вольностей, починаючи від 512 року до н.е. і закінчуючи книгами вже цієї війни, нашої 900-літної війни із москалями.
  Дякуємо Володимиру Шовкошитному за інформативну та атмосферну презентацію!
478479
476477
 

Літературні зустрічі з Любов Відутою

  17 квітня в Червоноградській публічній бібліотеці та бібліотеці-філії №3 КЗ «Червоноградська публічна бібліотека» відбулись зустрічі з Любою Відутою - українською письменницею, поетесою і прозаїком. Любов Відута -  переможниця і лауреатка літературних конкурсів, авторка більше тридцяти книжок - поетичних і прозових, для дітей, підлітків та дорослих. Дебютувала в літературі в 2008 році. Переможець Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» в номінації «Сучасне українське фентезі» 2017 року за роман "Ловці думок". У 2021 році отримала звання "Золота письменниця України".
Дві зустрічі відбулись у Червоноградській публічній бібліотеці. Учні 10 класу Червоноградського ліцею (бібліотекар Кус Ірина) з допомогою Любові Відути пригадали її відомий роман-фентезі «Ловці думок», дізнались історію його написання. Також мали можливість ознайомитись з новою книжкою "За вкраденим часом", яка є продовженням попередньої історії. Пані Люба розповіла про свою творчу діяльність, співпрацю з художниками, участь у конкурсі «Коронація слова».
Спілкування з учнями 2-х класів початкової школи №11 ( вчителі Благута Наталя, Миронова Галина, бібліотекар Саніна Тетяна) відбулось у форматі «запитання- відповідь». Діти проявили надзвичайну ерудицію та інтелект. Їх цікавило все: Чи важко писати книжки? Яка улюблена книжка авторки? Коли приходить натхнення? Про що цікаво писати? Коли була написана перша книга? І не тільки. На всі запитання вони отримали вичерпні відповіді. Також із захопленням  розгадували плутанки та загадки, слухали вірші з дитячих книжечок Любові Відути.
Емоційно та яскраво пройшла  зустріч у бібліотеці -філії 3 КЗ "Червоноградська публічна бібліотека". Другокласники Гімназія № 10 (класні керівники Салабай Марія, Ковальчук Орися, бібліотекар Демчишин Лілія, асистент Барабаш Римма) дізнались, як друкуються книжки, читали вірші, розгадували загадки. Пані Люба розповіла дітям, які цікавинки, заховані за обкладинкою енциклопедії "Україна": про міста та корисні копалини, про врожаї, про козацтво та таємницю гетьманської булави. Родзинкою стала театральна постановка віршика разом з авторкою.
  Дякуємо Любові Відуті за цікаві зустрічі та змістовне спілкування.
470471475
472473474

" Відверто про війну" з Олександром Ябчанкою

  28 березня у Червоноградській публічній бібліотеці відбулась зустріч “Відверто про війну” - із командиром роти “Гонор” відомого батальйону “Да Вінчі” 59 ОМБ - Олександром Ябчанкою.
В минулому Олександр Ябчанка - лікар-педіатр, експерт із питань охорони здоровʼя, громадський діяч та викладач Школи публічного управління Українського католицького університету. Та після повномасштабного вторгнення пішов на службу до роти «Гонор», що входить до складу 1-го окремого механізованого батальйону «Вовки Да Вінчі» імені Дмитра Коцюбайла.
В рамках зустрічі Олександр розповів про історію батальйону «Вовки Да Вінчі», про технічне забезпечення та роботу медичної служби та чому варто обрати для несення служби саме роту «Гонор». Окрім цього йшлося про війну в цифрах, воєнну стратегію та шлях, який приведе нас до перемоги над кровожерним ворогом.
Нажаль, зустріч нам довелось завершувати в укритті, адже пролунало сповіщення про повітряну тривогу.
  Дякуємо Олександру Ябчанці за інформативну розмову, за несення служби на захист нашої держави та зичимо якнайшвидшого повернення додому цілим та неушкодженим з омріяною нами Перемогою!
466467
468469

Презентація творчості Оксани Гуньки - Маїк

  17 березня у Червоноградській публічній бібліотеці відбулась презентація творчості поетеси Оксани Гуньки - Маїк, яка представила три свої збірки «Зігріти небо», «Що тобі, жінко» та «Невпокорена». Модерувала зустріч директор КЗ «Червоноградська публічна бібліотека» Ірина Покотило.
Пані Оксана народилась і виросла на березі Західного Бугу у містечку Добротвір. Тут проживає, викладає географію в рідній школі. Поезія рано увійшла в її життя. Перші спроби – під впливом уроків літератури й занять у літературному гуртку «Первоцвіт». А далі вже не могла жити без СЛОВА.
  У її віршах- пошук та утвердження істини, одвічних людських цінностей, прагнення чистоти, світла, щирості. Вона оспівує красу світу, мудрість буття, любов у всіх її проявах. Як говорить сама поетка: «Вірші, надиктовані згори. Вірші, що будили вночі, зупиняли серед дороги, не давали заснути  ввечері, спізнювали на роботу зранку…».
До нової збірки Оксани Гуньки- Маїк «Невпокорена» увійшло понад 120 поезій громадянської, філософської та інтимної лірики, написаних у період 2020 -2023 років. Більшість віршів написані у роки лихоліття, коли наша нескорена нація вступила в боротьбу з агресором і дає йому гідну відсіч. Тому у збірці також відображена воєнна тематика.
Хочете пізнати Жінку? Хочете зрозуміти Жінку? Хочете пошанувати Жінку? Чи, може, Ви, Жінка, потребуєте відповідей на свої запитання? Чи підтримки для своїх прагнень? Чи поштовху для отого рішучого, доленосного кроку? Чи порції свіжого повітря, аби просто ЖИТИ далі? Відповіді на ці запитання можна знайти збірці «Що тобі, жінко?»
А до книги "Зігріти небо" увійшли не лише чуттєві поезії, а й ліричні прозові тексти. 
Твори із презентованих збірок прозвучали у чудовому виконанні Оксани Гуньки- Маїк та бібліографа Червоноградської публічної бібліотеки Тетяни Остапюк.  Всіх присутніх на заході захопив спів пані Оксани.  Вона має дуже гарний голос та створює мелодії на власні вірші. Близько 20-ти своїх творів поклала на музику. 
  Щиро дякуємо пані Оксані за творчу зустріч та чекаємо її у нашій бібліотеці з презентацією своїх нових збірок.
461462
463464465

Статистика

260520
Сьогодні
Вчора
Тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий місяць
Вся статистика
100
81
181
245472
1994
2379
260520
Your IP: 44.221.70.232
Server Time: 2024-05-21 23:44:33
Счетчик joomla
777step.net