Перлини майстерності
  • Реєстрація

Юлія Бурко

   Юлія Бурко – Романишин нородилася 6 лютого 1968 року в с. Надиби Старосамбірського району Львіської області. Фах здобула в Самбірському педагогічному училищі.
   У 1988 році переїхала в Червоноград. З цього часу і понині працює в міському Будинку дитячої творчості. 
   На початку 90 – х років починає професійно займатися писанкарством, організовує гурток у БДЮТ. Керівник і її вихованці буквально через рік досягають успіхів, завоювавши І місце в обласному конкурсі «Таланти твої, Україно» (1994 р.). Згодом були неодноразові перемоги в аналогічних конкурсах, в міських фестивалях мистецтв «Великодні візерунки», визнання і висока відзнака на фестивалі « Дерево життя» (Львів 2002 р.). 
   У квітні 2006 року Юлія Бурко презентувала першу персональну виставку «Чарівний світ писанок» в Червоноградській філії Львіського Національного музею.
   Буквально через рік, у березні 2007 року, разом із синами Богданом і Тарасом представляє рідне місто у Львівському музеї етнографії та художнього промислу виставкою «Великодні візерунки».
   Її творчий почерк – виразний і філігранний. Обов’язково використовуючи давні оберегові символи, майстриня вміло і вишукано компанує їх, гармонійно поєднуючи колористику і рисунок. Роботи червоноградської писанкарки широко розійшлися по приватних колекціях в Україні і за кордоном.
   Окрім того, Юлія Бурко активістка суспільного життя міста і регіону. У березні 2008 року відбулася презентація Незалежного жіночого товариства «Прозерок», Юлія Бурко є ініціатором його створення і незамінним головою. Одним із напрямків товариства – популяризація традиційних українських видів мистецтва, зокрема і писанкарства. Наприкінці березня 2009 року «Прозерок» зорганізовував презентацію книги – альбому «Світ у писанках Тараса Городецького» в студії писанкарства БДЮТ. Яка носить ім’я цього великого майстра.
   А у квітні 2009 року на запрошення фундації дослідження Львівщини брала участь у Всеукраїнському святі лемківського народного мистецтва «Воскресни писанко».

 

Григорій Степанович Лапець

   Григорій Степанович Лапець народився 13 січня 1938 року в селі Туринка Жовківського району. У 1955 році закінчив школу і вступив на навчання у Львівське технічне училище №2. Після його закінчення скерований на роботу в м. Кременчуг, пізніше працює в Луганську і Кадіївці – на підприємствах гірничої промисловості.
   У 1962 році разом з сім’єю повертається на рідну Галичину, працює на першій «Червоноградській», згодом (і до виходу на пенсію) – на шостій «Великомостівській». Шахтарський стаж чималий – 32 роки.
   З1965 року Григорій Лапець проживав у Червонограді, де одразу ж став активним членом нородної студії образотворчого мистецтва, адже малювати почав ще у 1958 році. В доробку художника – аматора – цикл картин, які творять цілу історію зародження, розбудови і розквіту шахтарського міста, що стало йому рідним.
   Творча натура Григорія Степановича шукала самореалізації в інших видах мистецтва: він береться за виготовлення художніх виробів з металу, з його вмілих рук виходять філігранні макети храмів, вишукані вази, тарелі… Загальноміський фестиваль – конкурс «Великодні візерунки» дає новий приплив творчої енергії і натхнення: з 2002 року він – активний його учасник і в номінації «Великодня писанка» неодноразово нагороджується дипломами, в тому числі у 2006 році – за перше місце. Писанка стає його новим захопленням. Традиційні народні взори, які використовував в ранній юності і молодості (бо завжди писав писанки до свят), доповнює новими оригінальними орнаментами. Творчий почерк Лапця – писанкаря – самобутній, оригінальний. Свої роботи щедро роздаровував друзям, знайомим.
   У серпні 2006 року Григорія Степановича не стало. У дружини Віри Костянтинівни, з якою виховав двоє синів, залишилися картини, невелика колекція писанок і добра сотня «накиданих» на сторінках шкільного зошита, в альбомі, часом на окремих аркушах ескізів писанок, що свідчить, що творчий потенціал його як писанкаря далеко не вичерпаний.

Статистика

260514
Сьогодні
Вчора
Тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий місяць
Вся статистика
94
81
175
245472
1988
2379
260514
Your IP: 44.221.70.232
Server Time: 2024-05-21 22:03:03
Счетчик joomla
777step.net