Головна
  • Реєстрація

Презентація книги Віри Чипурко "Чорноцвіт"

  В читальній залі Червоноградської публічної бібліотеки відбулась презентація книги майстрині народної вишивки, співавторки і дизайнерки книжок по символіці і техніці вишивання, колекціонерки народного одягу, художниці, писанкарки Віри Чипурко "Чорноцвіт». Великий мистецький альбом присвячений сорочкам Надбужанщини кінця XIX – початку XX століть.
Праця над книгою, як розповіла пані Віра, тривала понад тридцять років, і відкриває нову сторону відомих легенд і міфів про надбужанські сорочки, які вже всі звикли називати сокальськими. Сокальська сорочка – ця назва виникла сама собою серед дослідників і етнографів для ознакування сорочок, які створювало і носило українське населення території Надбужжя. Це Червоноградський район (у 1940-2021 р. – Сокальський, Радехівський), Володимир-Волинський район (Іваничівський, (у 1957-1962 – Нововолинський)), Холмщина (Польща). Крій і вишивка на Сокальщині надзвичайно різноманітні. Навіть сусідні села могли носити зовсім інший одяг, про що свідчать збережені зразки і давні фото. Майстриня описала та відмалювала крої та орнаменти 60 сорочок — 52 жіночих і 8 чоловічих, зробила розкладки схем 408 взорів — 386 із сорочок і 22 із клаптиків збережених фрагментів. Також зобразила крій, віддзеркалення орнаментів, підписала розташування кожного взору, прораховала кількість хрестиків у рапорті, показала цілісне розташування вишивки на сорочці, розробила покрокові схеми технік вишивання, змережування, поетапність шиття. 
У книзі можна ознайомитись з фрагментом етнографічного дослідження Броніслава Сокальського «Повіт Сокальський під поглядом географічним, етнографічним, історичним та економічним» 1899 р. у перекладі з польської мови, який також зробила Віра Чипурко.
У переповненій гостями читальній залі вирували емоції.  Пані Віра відповідала на запитання, які цікавили присутніх: Чому назва книги «Чорноцвіт»? Чому на Сокальщині переважав чорний колір і коли у вишиванці почали з’являтися інші кольори? З яких регіонів України представлений одяг у колекції автентичного українського строю, власницею якого є мисткиня? ..і не тільки. Також пані Віра розповіла, чому важливим для нас є включення сокальської вишивки до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини та номінування на статус світової спадщини ЮНЕСКО.
Всі бажаючі мали можливість придбати книгу з автографом авторки та зробити фотосесію біля виставки сорочок з колекції Віри Чипурко. 
Модерувала зустріч директор КЗ «Червоноградська публічна бібліотека» Ірина Покотило.
Фото Данила Чипурко.
 
382.jpg383.jpg
384385386
 

Статистика

258635
Сьогодні
Вчора
Тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий місяць
Вся статистика
52
57
234
243861
109
2379
258635
Your IP: 13.58.60.192
Server Time: 2024-05-02 09:35:23
Счетчик joomla
777step.net