Головна
  • Реєстрація

Skype – розмова з Левком Лук’яненком

Ірина Покотило, бібліотекар Інтернет – центру ЦМБ

   17 листопада у центральній міській бібліотеці за сприяння Червоноградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в рамках проведення заходів 13-го Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини відбулась Skype – розмова з Левком Лук’яненком – автором "Акту про Незалежність України", Героєм України, співзасновником Української Гельсінської групи, лауреатом Національної премії імені Тараса Шевченка, дисидентом і справжнім борцем за Незалежність нашої Батьківщини.
   Саме тема дотримання прав українців, як на території України так і поза її межами була основною в спілкуванні з відомим політиком. Адже Левко Григорович є одним із співзасновників Української Гельсінської групи (УГГ) - об'єднання діячів українського правозахисного руху, утворене в Україні 9 листопада 1976 р. А 7 липня 1988 року на 50-тисячному мітингу у Львові на основі УГГ було проголошено створення української громадсько-політичної і правозахисної організації - Української Гельсінської спілки (УГС). Головою УГС було обрано Левка Лук’яненка . УГГ стала найбільшою правозахисною організацією на той час, хоча й не була визнана владою.
   Також , не могли оминути і питання військових дій в зоні АТО, адже 89 – річний дисидент Левко Лук’яненко, що 27 років провів у радянських таборах, не з чуток, а "з середини" знає ворожу нам владу Росії. Відомий політик вважає неправильним застосування визначення «АТО» до подій на сході України, на його думку офіційне визнання українською владою війни на території країни, багато змінило б і в ставленні Європейських країн до нас, і сприяло б завершенню військових дій. Щодо цього Левко Лук’яненко зробив звернення до президента України.
   Підсумовуючи розмову , Левко Григорович наголосив, що «створення Української Гельсінської групи було подвигом людей, які відважилися тоді відкрито виступити проти імперії. Таких сміливців було небагато – 41, але вони зараз є прикладом для молодого покоління. Тих, хто іде проти системи, завжди небагато, але вони перемагають.»

Статистика

197213
Сьогодні
Вчора
Тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий місяць
Вся статистика
41
73
442
182217
1550
2226
197213
Your IP: 3.236.218.88
Server Time: 2021-10-23 20:19:10
Счетчик joomla
777step.net