Головна
  • Реєстрація

Літературна зустріч: Степан Процюк та Василь Карп'юк

Ірена Яніцька

   29 серпня у стінах центральної міської бібліотеки відбулась літературна зустріч з письменником Степаном Процюком і поетом та засновником літературної агенції «Discursus» Василем Карп`юком. Степан Процюк - сучасний український письменник, якого вважають одним із найконтроверсійніших сучасних письменників-інтелектуалів. Автор більше двох десятків книг та 7-разовий лауреат премії журналу «Кур'єр Кривбасу» (1998–2003), лауреат премії «Благовіст» (2000), міської літературної премії ім. І.Франка (2002) та обласної літературної премії ім. В. Стефаника.
   До Кристинополя Степан Процюк завітав з презентацією свого нового роману "Під крилами великої Матері". Головний герой роману через хворобу потрапляє у лікарню саме тоді, коли країна відстоює свою честь та гідність на Майдані - він не може піти на Майдан та взяти дерев`яний щит до рук, але він постійно думає про свій народ, про його особливості та ментальність: "— а чого саме я?
   — а що мені за це буде?
   — а чому маю бути крайнім?
   — а яка мені вигода від цього?
   — а то москаль украв наше сало!
   — а то чурки і жиди не дають торгувати!
   — а я би зробив, якби вони перші!
   — а я би, може, і підтримав, але мені не найбільше треба!
   — а нехай ідуть захищати донбас їхні сини і дочки! нехай проти луганди воюють нардепи!
   — а нехай наші міністри лізуть в окопи!
   — а нехай наш президент їздить на «Запорожці»!
   — а вони не знають, як керувати!
   — а я знаю все, знаю, як треба! я можу бути радником президента! Я заткну за пояс будь-якого міністра! вони — слабаки! вони — пристосуванці!
   — а я — герой нашого часу!
   75 розділів роману, ніби пазли, як говорить і сам автор, складаються в одну картину показуючи всі сторони пересічного українця нашої доби, в якого на одному плечі сидить козак "мамай", а на іншому "ватник".
   Роман "Десятий рядок", ювілейна збірка "Трикутник" з романом "Інфекція" та збірка поезій "Завжди і ніколи" також були представлені автором на літературному вечорі.
   Василь Карп’юк – поет, прозаїк, публіцист, блогер. Автор збірки вибраних творів «Мотлох», поетичної книги «BRUSTURY», дитячої книжки «Назустріч з черепахою» та низки публікацій у періодиці. Лауреат літературних премій: «Смолоскип», «Гранослов», ім. О. Гончара та інших. Організатор резиденції україномовних письменників в Івано-Франківську «Станіславський феномен», один із засновників літературної агенції «Discursus».
   На презентації Василь Кар`юк розповів про те, як власне з`явилась літературна агенція «Discursus», яка не лише створює якісну українську книгу, а й займається організацією презентацій та літературних заходів своїх авторів. Ми дізналися про всі книжкові новинки, які вийдуть до 22. Форуму видавців у Львові, а також послухали поезію у авторському виконанні. Після презентації всі охочі могли ознайомитись з книгами, які привезли наші гості, а саме "Квіткова антологія","Євромайдан. Хроніка відчуттів", "Євромайдан. Лірична хроніка", "Євромайдан. Хроніка в новелах", Степан Бандера "...коли один скаже: Слава Україні!", "Крим по-українськи: веселі та сумні історії", Андрей Шептицький "Як будувати рідну хату?", "Франківськ, місто янголів" та багато інших.

Статистика

215727
Сьогодні
Вчора
Тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий місяць
Вся статистика
31
98
129
200851
1372
3242
215727
Your IP: 3.238.252.196
Server Time: 2022-08-16 19:25:17
Счетчик joomla
777step.net