Виставки
  • Реєстрація

Березень. Шевченківські дні.

Бібліотекар І к. відділу обслуговування ЦМБ Тарадай О. І.

Жива
Душа поетова святая,
Жива в святих своїх речах.
І ми, читая, оживаєм
І чуєм бога в небесах.
(«Мені здається, я не знаю…», рр. 44 – 48;
I – IV 1850, Оренбург)

   Перші березневі дні на нашій землі пов’язані з іменем Тараса Григоровича Шевченка, його славою, його духом, його мудрістю, його любов’ю до України.
   Щороку в бібліотеках міста проводяться заходи до дня народження Кобзаря. І зараз в центральній бібліотеці діє виставка «Апостол слова України». Про життя Т. Г. Шевченка розповідають книги, що розміщені в розділі «Ти не лукавила зі мною».
   Мистецьку спадщину: репродукції картин, малюнків можна побачити в книгах другого розділу «Художник Шевченко». Можливо, назва здається дещо прозаїчною, але саме так підписував свої картини Шевченко і бібліотекарі не стали нічого змінювати. 
   Розділ «Неопалима книга» - це експозиція видань однієї книги - «Кобзаря», що є в книгозбірні. Тут і «Кобзар» 1964 року, виданий до 150 річчя Шевченка, і «Кобзар» незалежної України. І хоч за змістом ці книги однакові, але кожна має своє обличчя, бо їх оформляли різні художники.

   Але окрім «Кобзаря» на виставці є й інші видання творів поета. Вони представлені у розділі «Серце болить, а розказувать треба». Це і окремі видання поетичних збірок поета, прозові твори і його щоденник.
   У розділі, що має назву «Зрозуміти Шевченка», представлені літературознавчі видання, присвячені творчості поета.
   Розділ виставки «Доля у слові» представляє художні твори, присвячені життю Кобзаря. Це книги О. Іваненко «Тарасові шляхи», З.Тулуб «В степу безкраї за Уралом», Л. Смілянського «Поетова молодість», В. Шевчука «Син волі».
   Представлена виставка – лише початок тих заходів, що заплановані бібліотекою до 200 річчя з дня народження Т. Г .Шевченка, яке буде відзначатися наступного року.

berezen-shevchenkivski-dni-3berezen-shevchenkivski-dni-2

Статистика

266468
Сьогодні
Вчора
Тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий місяць
Вся статистика
13
235
861
250292
3598
4344
266468
Your IP: 44.221.66.130
Server Time: 2024-06-21 01:45:27
Счетчик joomla
777step.net