• Реєстрація

«Подвиг без терміну давності»

Л. Полько, завідувач бібліотеки - філії №3

   95 років тому у бою під Крутами, що на Чернігівщині, понад 300 курсантів військової школи, студентів та гімназистів, рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній державі, вступили у нерівний бій із значно переважаючим, добре озброєним і вишколеним противником і протягом кількох днів стримували на підступах до Києва величезну більшовицьку армію. В масштабах всесвітньої історії ця битва зовсім невеличка. Вона не є зразком військового мистецтва. Однак це – символ нескореного духу нашої нації.
   Вшановуючи пам'ять полеглих за незалежність України, працівники бібліотеки - філії №3 провели літературний вечір «Подвиг без терміну давності». Перегорнути сторінки історії 1918 року допомогли бібліотеці учні Червоноградського професійного гірничо – будівельного ліцею (вихователь Магдзяк М. Є.)
    «Через Крути до майбутнього» - під такою назвою в бібліотеці - філії №3 експонується книжкова виставка на пошанування пам'яті Героїв Крут. На ній представлені невідомі і маловідомі документи, матеріали, свідчення, спогади учасників бою, художні твори, публіцистика. Серед видань - книга «Героїка трагедії Крут». У спогадах учасників бою під Крутами, роздумах сучасників, поетичним і публіцистичним словом на тлі для нас трагічних суспільно – політичних і військових подій осмислюється героїка подвигу юнаків в ім’я України. Книга розрахована на широке коло читачів, зокрема молодь.
   Пам'ятаймо наших справжніх героїв!

 

777step.net