Конкурс "Мій перший вірш"
 • Реєстрація

Історія конкурсу

 Загальноміський поетичний конкурс «Мій перший вірш» своєю історією сягає у 1996 рік. Стартував він в стінах центральної міської бібліотеки для дорослих. 
   Та все ж практика показала, що доцільніше його проводити міській дитячій бібліотеці, адже її працівники більше контактують з дитячою аудиторіє, достеменніше знають її. З 1998 року естафету перейняла міська бібліотека для дітей.
   Головна мета традиційного конкурсу „Мій перший вірш”, який щорічно проводить Червоноградська міська централізована бібліотечна система, - вияв юних талантів, дітей обдарованих, наділених творчою фантазією, глибокою уявою, умінням сприймати та переосмислювати дійсність у всіх її проявах, створення своєрідної платформи для прояву творчої особистості, прояву власного творчого „Я”, а також – їх підтримка , сприяння творчому зростанню.
   Вже відбулося чотирнадцять конкурсів „ Мій перший вірш” /з 1996 по 2010 рр/. 
   За цей період участь в ньому взяли понад 500 дітей – юних поетів. Його учасники – не лише юні червоноградці, а й школярі з сусідніх районів. 
Конкурсу передує велика підготовча робота. За два місяці до проведення конкурсу ця подія анонсується через місцеві засоби масової інформації, повідомляється індивідуально у школах.
   Конкурсна програма кожного учасника складається з трьох поетичних творів українською мовою на довільну тему. До участі допускаються автори, які подали письмову заявку і тексти конкурсних творів до визначеного терміну. Попередній допуск творів до конкурсу визначають бібліотечні працівники. Серед критеріїв оцінювання:

 • мовна вправність /відсутність граматичних, пунктуаційних, стилістичних помилок/;
 • оригінальність віршів;
 • свіжість думок;

новизна образів, метафор тощо. 
   /Звісно відсіюється плагіат/.
   Участь у конкурсі беруть школярі двох вікових груп: від 8 до 12 років /перша/, від 13 до 16 років /друга/ 
   Конкурс проходить у два тури: 

 • подання заявки і конкурсної програми / добірка віршів/ у письмовій формі;
 • конкурсний вечір; 
     Визначаються призові місця серед кожної вікової категорії / групи /: перше, друге, третє, заохочувальні. 
     Призерів ж відзначають цінними подарунками.
     До складу журі запрошуються поети – члени Червоноградського літературного об’єднання імені Василя Бобинського, «Третього горизонту», представники місцевої влади, викладачі вузів, працівники бібліотек, інші компетентні особи. 
     Завдання журі, безперечно – вибрати кращі з кращих віршів. Оцінюється кожен з трьох творів учасника окремо за п’ятибальною системою і виводиться середній бал. ¬
     Кожний учасник конкурсу отримує збірку „Першого вірша мереживо”, у якій обов’язково надруковано хоча б один з його творів. . Їхні вірші друкують часописи „Новини Прибужжя” й альманах – річник „ Провесень” /сторінка „ Молоде крило”/, який видає літературно - мистецьке об’єднання імені Василя Бобинського. Поезії юних також звучать в ефірі телестудії „Бужани”, радіостудії „Новий двір”. Сам хід конкурсу також широко висвітлюють засоби масової інформації. 
     Літературне редагування збірок здійснюють працівники редакції газети „Новини Прибужжя”.
     Конкурс має постійну підтримку Червоноградської міської ради. Кошти на видання збірок надаються міською радою.
     Діловими партнерами у підготовці і проведенню конкурсу - Центр соціальних служб сім’ї, дітей та молоді, ТзОВ “Червоноградська міська друкарня», редакція газети «Новини Прибужжя», радіо «Новий Двір», «Неорадіо», ТРК «Бужани».
     Конкурс має своїх меценатів – це депутат V – VI скликань Верховної Ради України Володимир В’язівський, депутат міської ради Василь Сіледчик, Оксана Легуцька-Карнага, ТзОВ «Майдан», ТзОВ «Електросвіт», ПП «Спортлада» та багато інших небайдужих до слова і поезії людей, за що ми щиро їм вдячні.
     Проводячи конкурс бібліотечні працівники не ставлять собі за мету щоб усі його учасники стали поетами, працювали в літературному цеху. Головне – щоб вони стали духовно багатими людьми, небайдужими до рідного слова, збагачували культуру рідної нації, берегли національне єство. Проте є й справді відкриті таланти: чимало колишніх конкурсантів вже стали членами місцевого літературного об’єднання і мають змістовні добірки публікацій, навчаються на факультеті журналістики Львівського Національного університету ім. Івана Франка, працюють у ЗМІ.

Статистика

194849
Сьогодні
Вчора
Тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий місяць
Вся статистика
43
63
106
180132
1412
1841
194849
Your IP: 3.236.55.22
Server Time: 2021-09-21 13:40:17
Счетчик joomla
777step.net